Kronika

Gjyshja dhe babai rrahin vajzën në Malishvë

Gjyshja dhe babai rrahin vajzën në Malishvë
09:21 | 15 Qershor 2021

Një burrë nga Malisheva dhe nëna e tij dje gjatë ditës dyshohet se kanë ushtruar dhunë ndaj gruas së të njëjtit dhe vajzës së tij, raporton Gazeta Express.

Gruaja dhe vajza e saj kanë pranuar tretman mjekësor.

Lexo Edhe:
“Kompetencat e Osmanit nuk janë sa mendon ajo, vendimi për Dakën të dërgohet në Kushtetuese”
I arrestuar ka mbetur babai i vajzës dhe bashkëshorti i gruas që morën lëndime trupore.

“Malishevë 14.06.2021 – 18:00. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar së bashku me nënën e tij femër kosovare, ka ushtuar dhunë ndaj vajzës së tij dhe bashkëshortes së tij viktimave femra kosovare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera