[wp-story]

Sport

Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë me sukses në ndeshjen Slloveni – Letoni

Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë me sukses në ndeshjen Slloveni – Letoni
14:37 | 14 Prill 2021

Gjyqtarët e futsallit në Kosovë me stemë të FIFA-së, Besar Beqiri dhe Besart Ismajli e kanë ndarë drejtësinë në ndeshjen Slloveni – Letoni.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për fazën eliminatore të Kampionatit Evropian “Euro 2022” i cili zhvillohet në Holandë, shkruan FrontOnline.

Ndeshja në fjalë u mbyll me rezultat 5:3 në favor të sllovenëve.

Gjyqtarët nga Kosova patën një paraqitje pozitive në këtë ndeshje.

Kjo është hera e 11-të që gjyqtarët me stemë të FIFA-s, Ismajli dhe Beqiri, referojnë ndeshje në arenën ndërkombëtare./FrontOnline/

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera