Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjykatësi Beqir Kalludra tregon përjetimin nga Covid-19: Më shkoi mendja se s’do të jetojë më

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Gjykatësi i krimeve të rënda në Gjykatën e Prishtinës, Beqir Kalludra ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Në një lidhje direkte në emisionin Frontal të T7, Kalludra ka treguar për gjendjen e tij.

  Kalludra ka treguar se është testuar më nëntë korrik dhe se ka pritur për rezultate deri më 12 korrik. Thotë se nga ajo ditë ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

  “Më 9 të këtij muaji jam testuar dhe kam pritur për rezultate deri më 12. Nga data 9 e deri më 13 korrik, kam pas gjendje të rëndë shëndetësore. Probleme me mushkëri, ethe dhe djerësistje të pafundme. Më është dasht me i ndërru pizhamet disa herë natën”, ka thënë Kalludra.

  I pyetur nëse e di se ku është infektuar, Kalludra tha se personi në të cilin dyshon nuk e ka ditur se është i infektuar.

  “I kam dyshimet e mia, po ai person që unë dyshoj në të nuk e ka ditur që e ka virusin.

  Ai ka falenderuar stafin e Klinikës Infektive, ku edhe po trajtohet, për kujdesin që kanë treguar për të, derisa u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

  “Jashtëzakonisht mirë janë kujdesur për mua dhe gjithë të tjerët. Ka qenë një përvojë e tmerrshme edhe e rëndë edhe të qon te të menduarit se s’ki mundësi me jetu. Ne duhet t’i dëgjojmë udhëzimet e IKSHP’së. Distancimi fizik, mbajtja e maskës, ndalimi i tubimeve dhe larja e duarve janë prevantiva më e mirë”, ka deklaruar Kalludra në T7.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas zhvillimeve të ditës së hënë në veri. Ajo tha se dhuna...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.