Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjocaj: Subvencionet e qeverisë për rrymën nuk dhanë efekt

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Liron Gjocaj, nga INDEP, ka thënë se subvencionet e Qeverisë së Kosovën për energjinë elektrike nuk kanë dhënë efekt.

  Sipas Gjocajt, subvencioni prej 90 milionë eurove ka pasur efekt vetëm në arritjen e paqes sociale.

  “Subvencioni prej 90 milionë eurove nuk ka dhënë efekt, përpos arritjes së paqes sociale dhe të mos mllefosen konsumatorët, pasi me 90 milionë euro konsumatorët që harxhonin deri në 800 KW/h për muaj nuk prekeshin nga ngitja e çmimit të energjisë, por ata me mbi 800 KW/h”, ka thënë Gjocaj në Info Magazinë.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic ka takuar sot në Beograd ambasadorët e shteteve të QUINT-it me të cilët ka biseduar për situatën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.