Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Gjithçka gati: Këtu mund ta shikoni ‘live’ meçin mes Joshuas dhe Franklin

  FrontOnline
  01 Prill 2023

  Boksieri i famshëm britanik, Anthony Joshua, do të ndeshet sonte me boksierin tjetër të peshave të rënda, Jermaine Franklin.

  Joshua rikthehet në ring pas dy humbjeve radhazi nga kampioni aktual botëror i peshave të rënda, Oleksandr Usyk.

  ‘AJ’ i kishte humbur brezat e artë të versioneve WBA, WBO dhe IBF, ndërsa sonte do të garojë për herë të parë në një meç që nuk është i vlefshëm për kampion botëror që nga viti 2015.

  33-vjeçari ka deklaruar edhe më herët që ky meç e përcakton edhe të ardhmen e tij, nëse mposhtet, do të pensionohet nga boksi profesionist.

  Ndryshe, përballja mes Joshua dhe Franklin do të zhvillohet në ‘O2 Arena’ të Londrës dhe boksierët tashmë veçse janë futur në ring.

  Meçin mund ta shikoni duke klikuar KËTU.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Sport29 Maj 2023
  Luciano Spalletti ka konfirmuar se do të largohet nga posti i trajnerit të Napolit në fund të sezonit dhe se ai synon...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.