×
 • Kronika
 • Kronika

  Gjilanasi përpiqet t’i shkelë me veturë policët, ata e gjuajnë me armë

  FrontOnline
  02 Qershor 2023

  Një burrë në Gjilan ka tentuar që t’i godas zyrtarët policorë të cilët ishin duke kryer detyrën e tyre.

  Siç thuhet në raportin e policisë, njëri nga policët me qëllim të vetëmbrojtjes ka gjuajtur me armë zjarri.

  Thuhet se i dyshuari është larguar në drejtim të panjohur, derisa thuhet se nuk raportohet për të lënduar.

  Policia është duke e hetuar rastin.

  “Gjilan 01.06.2023-23:00. Njësiti  policorë duke tentuar ta ndalojnë të dyshuarin mashkull kosovar, i njëjti për t’iu shmangur ndalimit ka tentuar ti godas me automjet zyrtarët, ku njëri nga zyrtarët policor në vetëmbrojtje ka përdor armën e zjarrit. I dyshuari është larguar në drejtim të panjohur. Nuk raportohet për të lënduar, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e policisë.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Kronika02 Tetor 2023
  Policia në Viti kanë hasur në një kundërvajtës, që në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është 40 km/h, ai ka...
  Kronika02 Tetor 2023
  Një burrë ka raportuar në polici se i ishte thyer xhami i veturës. Rasti ka ndodhur të dielen në Prishtinë. Ai ka...
  Kronika02 Tetor 2023
  Është arrestuar një person në Pejë, pasi të njëjtit gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë. Policia ka bërë të ditur...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.