Kronika

Gjilanasi gjen granatë dhe çantë të dyshimtë në frigoriferin e depos

Gjilanasi gjen granatë dhe çantë të dyshimtë në frigoriferin e depos
17:34 | 05 Korrik 2020

Një person nga Gjilani ka njoftuar policinë se në kulmin e frigoriferit të depos ka gjetur një granatë dore dhe një çantë

Rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës në Gjilan, njofton policia në raportin 24 orësh.

“Ekipi për deminim ka bërë tërheqjen e granaësM-75, ndërsa në çantën e dyshimtë janë hasur dhe konfiskuar një fishekë dhe një tytë për hedhjen e granatave nga AK-47”, thekson raporti.

Nuk raportohet për të arrestuar, ndërkaq me vendim të prokurorit rasti është iniciuar si “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera