×
 • Sport
 • Sport

  Gjikokaj më e mira, vjen fitorja e parë në Superligën e Norvegjisë

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Mirela Gjikokaj ka vazhduar me paraqitje të mira në kampionatin e Norvegjisë.

  Ajo të dielën shënoi katër gola dhe i kishte shtatë asistime te skuadra Follo, përcjell FrontOnline.

  Folli fitoi 27:24 ndaj Flint Tonsberg, pas përmbysjes së madhe të rezultati në pjesën e dytë. Për Follon ishte fitorja e parë, pas barazimit të parë që mori xhiron e kaluar.

  Reprezentuesja e Kosovës, Gjikokaj, në fund u shpall lojtarja më e mirë e ndeshjes.

  Ditë më parë në elitën daneze, Leonora Demaj realizoi katër gola për Ringkobingun që humbi 38:28 nga Herningu. Marigona Hajdari e shënoi një gol./FrontOnline/

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.