×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjermania regjistron 1445 raste të reja me Coronavirus

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Numrat e rasteve të konfirmuara me koronavirus në Gjermani po vazhdojnë të rriten. Gjermania të enjten ka regjistruar 1445 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave të Institutit Robert Koch (RKI).

  Është një rritje për dallim nga 1226 sa ishin regjistruar një ditë më parë. Shifra totale e të infektuarve ka arritur 219.964.

  Po ashtu sipas RKI-së në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe katër të vdekur si pasojë e COVID-19, duke çuar numrin total të vdekurve në 9211.

  Ministri i Shëndetësisë i Gjermanisë, Jens Spahn, ka thënë se pret që vaksina për COVID-19 të jetë e gatshme brenda pak muajve dhe sigurisht deri vitin e ardhshëm.

  “Jam optimist se në muajt e ardhshëm, dhe sigurisht vitin e ardhshëm, do të ketë një vaksinë”, ka thënë Spahn për televizionin “ZDF”.

  Në Rusi ndërkohë janë regjistruar 5057 raste të reja me koronavirus dhe 124 të vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit. Në total në Rusi janë regjistruar 907.758 raste me koronavirus, ndërsa kanë vdekur 15.384 persona.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryetari aktual i Kuvendit, Talat Xhaferi, pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut duke shënuar kështu historinë si kryeministri...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar edhe një herë lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai ka thënë...
  Sport09 Dhjetor 2023
  Milani po përgatitet të shesë Rade Kruniç në janar dhe ka vendosur një çmim në mes të interesit nga Fenerbahçe dhe Olympique...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian e ka mirëpritur nënshkrimin e sotëm të kontratës komerciale ndërmjet kompanisë energjetike të Kosovës KEDS dhe kompanisë, Elektrosever. BE-ja me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.