Bota/Rajoni

Gjermani, RKI: Rritja e rasteve me Covid-19 shqetësuese

Gjermani, RKI: Rritja e rasteve me Covid-19 shqetësuese
19:29 | 28 Korrik 2020

Instituti gjerman i Epidemiologjisë dhe Mbikëqyrjes së Shëndetit ”Robert Koch” (RKI) ngriti alarmin për një rritje të rasteve të reja me COVID-19 në vend që prej disa ditësh, sipas tij ”një burim i madh shqetësimi”.

“Zhvillimet e fundit të rasteve me COVID-19 janë një burim i madh shqetësimi për mua dhe për të gjihë ne në RKI”, konfirmoi Lothar Wieler, president i këtij instituti shëndetësor, në një konferencë shtypi.

”Udhëtarët që kthehen në Gjermani nga zona që aktualisht janë me rrezik të lartë për COVID-19 duhet të testohen në të ardhmen”, njoftoi sot ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn.

Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete

Të tjera