Kronika

Gjendet pa shenja jete një person në lumin e Klinës

Gjendet pa shenja jete një person në lumin e Klinës
18:05 | 21 Qershor 2022

Një person është gjetur i vdekur këtë të martë në lumin “Drini i Bardhë” në Klinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Policia dhe mjeku kujdestar menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes. Mjeku e ka konstatuar vdekjen e viktimës”, deklaroi Gashi, duke mos dhënë më shumë detaje pasi tha se hetimet janë duke vazhduar.

Ndryshe, edhe më 22 maj një prson kishte rënë në lumin e fshatit Deiq të Klinës. I njëjti më pas ishte gjetur 500 metra larg nga vendi ku peshkatarët e kishin parë duke rënë./Front Online

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera