Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Gjendet pa shenja jete 70 vjeçari në Vushtrri

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Dje në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë është gjetur pa shenja jete një person të nacionalitetit serb, i cili ishte duke jetuar i vetëm në shtëpi, raporton Gazeta Sinjali.

  Lajmin e ka bërë të ditur një fqinj i tij, po ashtu i të njëjtit nacionalitet.

  Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti dhe i njëjti ka thënë se mosha e viktimës është 70 vjeç.

  “Me 18.11.2020, në Vushtrri, është raportuar për gjetjen e një trupi të pa jetë të një 70 vjeçari, rasti është raportuar nga fqinjët e tij, ndërsa me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për obduksion”, ka thënë ai.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.