×
 • Kronika
 • Kronika

  Gjendet një trup i pajetë i një gruaje në Mitrovicë

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30 në një shtëpi në veri të Mitrovicës.

  Bëhet fjalë për një grua 38-vjeçare, për rastin e së cilës fëmijët e saj njoftuan policinë.

  Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Mitrovicës, Besim Hoti.

  “Është gjetur një trup i pajetë pas orës 9:30 të mëngjesit të sotëm. Është raportuar në polici nga ana e fëmijëve të viktimës dhe në vendin e ngjarjes Policia ka gjetur trupin e pajetë të gjinisë femërore (1982)”, ka konfirmuar Hoti.

  Hoti tha për Telegrafin se këtë vdekje e kanë regjistruar si vdekje të dyshimtë, ndërsa sipas tij ka elemente të vetëvrasjes.

  “Ne e regjistrojmë rastin si vdekje e dyshimtë. Ne nuk mund ta cilësojmë si vetëvrasje derisa të na vij raport, do të thotë zyrtare derisa e marrim raportin pas autopsisë. Mirëpo, vdekje e dyshimtë, elementet janë të vetëvrasjes, nuk ka elemente të veprës penale”, tha Hoti.

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Kronika08 Dhjetor 2023
  Policia ka arrestuar dje një person në Pejë. Krejt kjo pasi i njëjti i ka dërguar mesazhe me përmbajtje kërcënuese një policit...
  Kronika08 Dhjetor 2023
  I dyshuari mashkull kosovar është arrestuar në Pejë, më saktë në rrugën Mbretëresha Teutë, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë...
  Kronika08 Dhjetor 2023
  Dy burra dhe një grua janë arrestuar në Lipjan, pasi të njëjtit dyshohen se kanë kryer veprën “mundësim apo detyrim në prostitucion...
  Të tjera
  Ekonomi08 Dhjetor 2023
  Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se është bërë pagesa e subvencionimit për ngrohje, për familjet në asistencë sociale....
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Është ndarë nga jeta pjesëtarja e Policisë së Kosovës, Miradie Berisha. Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. “Temperaturat...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e paprecedentë u shënua edhe sot, para pak çastesh në shtëpinë më të famshme në vend “Big Brother VIP Kosova”....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Cristiano Ronaldo po përgatitet që të jetë në fushë në nivelin e tij më të lartë në Euro 2024 që do të...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB, Robert Wood, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do ta mbështesin një armëpushim të menjëhershëm në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.