×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjendet një autoblidë e grupit terrorist e braktisur në zonën malore në dalje të Banjskës

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Në një video të siguruar, shihet një autoblindë e grupit terrorist e braktisur në zonën malore në fshatin Banjskë të Zveçanit.

  Në këtë autoblindë, shihet një sasi e armatimit të llojeve të ndryshme, raporton “Betimi për Drejtësi”.

  Autoblinda në fjalë është ende në atë zonë.

  Kujtojmë se Policia e Kosovës të hënën ka bërë prezantimin e armatimit që u get pas sulmit terrorist të grupit serb, i cili ishte armatim i kalibrave të ndryshëm.

  Po ashtu, aty u prezantuan edhe veturat, uniformat, dokumentet e gjësendet tjera që u gjetën nga Policia e Kosovës.

  Ndryshe, nga sulmi terrorist i të dielës ka mbetur i vrarë polici Afrim Bunjaku, u plagos një zyrtar policor e u lëndua një tjetër.

  Të vrarë kanë mbetur edhe tre sulmues. Gjykata Themelore në Prishtinë të hënën ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh të dyshuarit V.T, për pjesëmarrje në sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës.

  Ndërsa, seanca dëgjimore ndaj dy të dyshuarve tjerë pritet të mbahet sot./Front Online

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Dubai, ku po mbahet COP28, konferenca kryesore globale për ndryshime klimatike, ka...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Para ambasadës së Kosovë në Tiranë është zhvilluar një marshim kundër femicidit, nisur nga rasti i rëndë i vrasjes së Liridona Ademajt...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Jetlir Zyberaj, ish-shefi i stafit të ish-presidentit Behgjet Pacolli dhe bashkëpunëtor i ngushtë i tij e ka quajtur monstrum Naim Murselin, që...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero dhe Kaderi kanë shpalosur detaje rreth jetës private të tyre. Kaderi ka treguar se ajo është rritur vetëm nga babai pasi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Teksa qëndronin në oborr Ylli, Besi dhe Santiana, Ylli thirri Ganiun për t’i treguar diçka për njërën nga banoret. Ai i tregoi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci dhe Santiana kanë biseduar, janë përplasur dhe përsëri kanë qeshur e janë thumbuar me njëri-tjetrin. Por mbrëmë Buci ka paralajmëruar Santianën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Edona kanë rikthyer raportet e mira mes tyre. Përndryshe ata diskutuan edhe për lojën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Komediani i shtëpisë së Big Brother VIP Kosova, Gani Gërmia ka treguar se ka një plan gjigant. Këtë e shpalosi me Besin...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Santiana është tashmë e njohur për temperamentin e saj. Ajo i tha Ganiut me gjuhë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.