×
 • Kronika
 • Kronika

  Gjenden të vdekur dy persona në Prishtinë dhe një në Drenas

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Tri vdekje të dyshimta kanë ndodhur nga e hëna në Rajonin e Prishtinës. Dy prej tyre janë raportuar në Prishtinë, derisa një në Komoran të Drenasit.

  Detaje rreth këtyre rasteve ka dhënë Policia e Kosovës.

  Përmës raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se të hënën rreth mesnatës është gjetur i vdekur një burrë në banesën e tij.

  “Rr. “Xhavit Ahmeti”, Prishtinë. Raportohet se në banesën e tij është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante dhe trupin e pajetë e ka tërhequr njësia e mjekësisë ligjore”, ka njoftuar Policia.

  Një tjetër vdekje e dyshimtë është raportuar në kryeqytet dje rreth orës 18:00. Në rrugën “Skënder Matallari”, është gjetur i vdekur një 20-vjeçar.

  Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

  “Rr. “Skender Matallari”, Prishtinë. Raportohet se në rrugë është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

  Edhe në Komoran të Drenasit është gjetur një burrë pa shenja jete në shtëpinë e tij.

  Sipas raportit të Policisë, në objektin përcjellës të shtëpisë së viktimës, janë gjetur dhe janë konfiskuar armë zjarri AK-47, katër karikatorë me nga 30 fishekë, tre detonatorë elektrikë, shtatë granata dore, si dhe një sasi e municionit të ndryshëm

  “Fshati Komoran, Gllogoc. Raportohet se në shtëpinë e tij është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Në objektin përcjellës të shtëpisë së viktimës, janë gjetur dhe janë konfiskuar armë zjarri AK-47, katër karikatorë me nga 30 fishekë, tre detonatorë elektrikë, shtatë granata dore, si dhe një sasi e municionit të ndryshëm. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia ka arrestuar një të mitur në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka sulmuar me thikë një të mitur tjetër. Sipas viktimës,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Ka vdekur njëri nga dy të plagosurit në Rahovec të cilët u qëlluan me armë zjarri katër ditë më parë. Lajmin për...
  Kronika22 Shtator 2023
  Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka hartuar planin e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një 17-vjeçar ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale....
  Sport23 Shtator 2023
  Julian Nagelsmann është zyrtarizuar si trajner i ri i Kombëtares së Gjermanisë pas shkarkimit të Hansi-Flick. Trajneri i ri gjerman ka marrë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po mendon që duke i refuzuar e kritikuar ndërkombëtarët, do...
  Vip23 Shtator 2023
  Kim Kardashian dukej më “e nxehtë” se kurrë e veshur me një bluzë të zezë të ngushtë dhe pantallona të gjera gjatë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ministri i Mbrojtjes i Tajvanit i ka përshkruar aktivitetet e shtuara ushtarake të Kinës rreth ishullit si “jonormale” dhe paralajmëroi se rrit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.