[wp-story]

Bota/Rajoni

Gjenden dy turistët belgë që u shpallën të humbur

Gjenden dy turistët belgë që u shpallën të humbur
00:03 | 30 Shtator 2019

Në Tropojë janë gjetur dy turistët belgë, të cilët ishin shpallur të humbur prej disa orësh.

Bujtina ku po qëndronin në Theth kishte ngritur alarmin për dy turistët, të cilët kishin dalë për të eksploruar zonën, por që nuk ishin kthyer.

Anipse për kërkimin e tyre kishin dalë edhe banorët e Thethit, ata nuk ishin gjetur në zonat përreth.

Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry ishin nisur drejt Valbonës në këmbë.

Ata kanë njoftuar se kanë mbërritur në Tropojë, por kishin humbur rrugën dhe kjo është arsyeja pse janë vonuar./Front Online/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera