[wp-story]

Jetë

Gjatë shtatzënisë konsumoni sa më shumë fasule jeshile

Gjatë shtatzënisë konsumoni sa më shumë fasule jeshile
12:44 | 11 Janar 2020

Për gratë që janë shtatzëna, konsumimi i më shumë hekurit nga burimet bimore si spinaqi, fasulet, kungulli dhe fasulet e gjelbra duket se promovojnë pjellorinë, sipas Shkollës Mjekësore të Harvardit.

Studime të tjera kanë treguar një lidhje midis nivelit të pjellorisë së një gruaje dhe nivelit të hekurit që ajo konsumon.

Ngrënia e ushqimeve të pasura me hekur, me vitaminë C si domatet, specat ose manaferrat mund të përmirësojnë nivelin e hekurit.

Marrja e duhur e acidit folik është gjithashtu e nevojshme gjatë shtatzënësisë për të mbrojtur fetusin nga defektet e tubit nervor. Një filxhan fasule jeshile siguron afërsisht 10 për qind të nevojave ditore të acidit folik dhe 6 për qind të hekurit.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera