Gjuha:
×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjatë katër javëve të fundit, 1.755 kosovarë me coronavirus hynë në Gjermani

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Gjermania ka raportuar numër të lartë të njerëzve të infektuar me coronavirus, gjegjësisht persona të prekur me COVID-19 që po kthehen nga pushimet verore.

  E në mesin e tyre janë edhe mërgimtarët tanë, ku disa prej tyre po rezultojnë të prekur nga pandemia globale, raporton rnd.

  Sipas të dhënave të fundit të institutit gjerman, “Robert Koch”, gjithsej 1.755 kosovarë të infektuar me virus kanë hyrë në shtetin gjerman në katër javët e fundit.

  “Kur janë në pyetje grupmoshat e ndryshme (që nuk janë shfaqur), vlen të përmendet se midis rasteve me të dhëna nga Kosova dhe Turqia, fëmijët dhe personat e moshës së mesme kanë më shumë gjasa të infektohen, gjë që tregon për udhëtim të mundshëm si familje”, shkruhet në raportin më të ri të “Robert Koch”.

  Theksojmë se pas vendit tonë, në vendin e tretë është Turqia me 1134 raste, Kroacia me 786 dhe me 322 Bullgaria.

  Ndryshe, Gjermania deri më tani ka raportuar mbi 228 mijë persona të infektuar me virus ndërsa 9305 kanë ndërruar jetë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.