×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjashtë viktima dhe 182 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 1348 testime për coronavirus, ndërsa 182 raste kanë rezultuar pozitiv.

  Pre tyre 107 janë nga Shkupi, 14 nga Kumanova, 23 nga Tetova, 4 nga Shtipi, 5 nga Struga, 2 nga Manastiri, 6 nga Ohri, 4 nga Gostivari, 13 nga Resnja dhe nga një në Strumicë, Koçan, Berovë dhe Negotinë.

  MSH informon se kanë ndërruar jetë edhe gjashtë persona, prej tyre dy nga Tetova, dy nga Shkupi dhe dy nga Kumanova.

  Ndërsa Instituti për Shëndet Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar edhe 33 pacientë të shëruar.

  Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve arrin në 4664, prej të cilëve 1836 janë shëruar, ndërsa 216 kanë ndërruar jetë.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.