Bota/Rajoni

Gjashtë të vrarë nga bombardimet në Kharkiv

Gjashtë të vrarë nga bombardimet në Kharkiv
09:41 | 18 Gusht 2022

Granatimet ruse në një lagje banimi në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës kanë vrarë gjashtë persona dhe plagosur 16, sipas një zyrtari lokal.

Guvernatori rajonal, Oleh Synehubov, tha se sulmi goditi distriktin Saltivka, shkruan Skynews.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky dënoi sulmin, duke thënë: “Kjo është një goditje dredharake dhe cinike ndaj civilëve pa asnjë justifikim, duke treguar pafuqinë e agresorit. Ne nuk mund të falim. Ne do të hakmerremi për të”./FrontOnline/

 

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera