Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Gjah në kurriz të UÇK’së” , Kujt ia dedikon “goditjen” kryediplomatja kosovare?

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj ka reaguar me një status në rrjetin social Twitter për zhvillimet e fundit rreth arrestimeve të Gjykatës Speciale.

  “Vuçiqi mbase edhe mund t’i ndajë, por është e qartë tashmë se i bashkon ‘gjahu’ elektoral në kurriz të UÇK-së!”, ka shkruar ajo.

  Lideri i VV’së, Albin Kurti, mbajti sot një konferencë për medie ku ndër të tjera tha që shteti duhet t’i mbrojë të akuzuarit nga Specialja. Kjo bie në desh me një deklaratë të tij para disa viteve ku ndër të tjera thoshte se Hashim Thaci duhet të shkojë në Speciale pasi po i jep shokët e tij.

  Ai po ashtu ka thënë se Edi Rama po përdorë çështjen e UÇK’së për përfitime të brendshme politike dhe ka përdorur shprehjen “Vuqici është ai që na ndan me Edi Ramën”.

  Në anën tjetër kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, prej fillimit të arrestimeve nga Specialja po akuzon opozitën për bashkëpunim dhe po e përdorë për përfitime elektorale për shkak të zgjedhjeve parlamentare që pritet të mbahen në prill të vitit të ardhshëm

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Të tjera
  Sport23 Mars 2023
  Sot për vizitë në FFK ka qenë një delegacion i trupave të KFOR-it italian, të cilët u pritën nga nënkryetarët Bakir Burri...
  Vip23 Mars 2023
  Rep artistja e famshme nga Mitrovica, Melinda Ademi i ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për muajin e shenjtë të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Sport23 Mars 2023
  Rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian Kosova e fillon me uniformë të re. Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar sot linjën e re...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Sport23 Mars 2023
    Federata Evropiane e Futbollit i ka nisur hetimet ndaj Barcelonës për “rastin Negreira”. Gjiganti katalunas do të hetohet rreth lidhjes me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.