Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Georgia shkon në rinumërim me dorë të të gjitha votave

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Sekretari i shtetit i Georgias ka njoftuar një rinumërim me dorë të të gjitha votave.

  Joe Biden kryeson në këtë shtete me rreth 14 mijë vota, tha sekretari Brad Raffensperger.

  “Kjo do të jetë ajo që ne ta vërtetojmë, ky do të jetë numërimi i fundit”, u tha ai gazetarëve, raporton BBC.

  “Do të jetë një auditim, rivlerësim dhe rinumërn të të gjitha votave. Do të jetë një proces i plotë”, shtoi sekretari.

   

  Raffensperger shtoi se Georgia ishte në të njëjtën pjesë të procesit zgjedhor si shtetet e tjera, si Karolina e Veriut dhe Teksasi, por ato shtete nuk kishin një diferencë kaq të ngushtë.

  “Ne e kuptojmë rëndësinë kombëtare”, shtoi ai. “Ne po e bëjmë këtë sepse ka me të vërtetë kuptim… Ne duhet të kryejmë një auditim në të gjithë vendin”, shtoi ai.

  Ndryshe, Biden deri më tani llogaritet se ka siguruar votat e nevojshme elektorale që të shpallet president i ri i SHBA-së.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.