Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Geci: Specialja e pakuptimtë të quhet ruso-sllave, është votuar në Kuvendin e Kosovës

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka thënë se është e pakuptimtë që Gjykata Speciale të quhet ruso-sllave, sepse sipas tij, ajo është votuar në Kuvendin e Kosovës, raporton Front Online.

  Edhe pse nuk e ka mohuar se kjo Gjykatë mund të jetë e ndikuar nga Sebria, por ai ka thënë se ndikimi i këtij shteti do të zvoglohet.

  “Është e pakuptimtë që Gjykata Speciale të quhet ruso-sllave sepse është votuar në Kuvendin e Kosovës”, ka thënë ai në Prime Time./Front Online

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.