Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Geci: Nëse Thaçi e Veseli kanë të drejtë të dëshmojnë, pse ne nuk kemi të drejtë të kërkojmë drejtësi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ish-ushtari i UÇK’së, Gani Geci, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ai do të vazhdojë të kërkojë drejtësi për shokët e tij të vrarë ne luftë dhe për komunikatën 59.

  “Nëse Hashim Thaçi ka të drejtë të bëhet dëshmitar në prokurori dhe gjykatë së bashku me Kadri Veselin në rastin Syri i Popullit. Nëse kanë drejtë të dëshmojnë kundër dikujt, atëherë pse ne nuk kemi të drejtë të kërkojmë familjarët tanë që na kanë vrarë”, thotë ai.

  “Të njëjtat i kam thënë që 20 vjet. Por nuk ka të tjera. Këto janë. Unë nuk frikësohem të bëjë publike kërcënimet. Do kërkoj drejtësi. Kanë gjuajtur me armë në ajër si gëzim kur unë u plagosa. Ata menduan se unë kam vdekë. Por kam shpëtuar falë Zotit. Do vazhdoj të kërkojë drejtësi”, shton ai.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Vip23 Mars 2023
  Fituesi i Big Brother në Kanada, Kevin Jacobs, ditë më parë një mbështetje për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP Albania”. Kjo pasi...
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.