Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Geci kritikon mbrojtjen e Thaçit në Speciale, thotë se paraqitja e Veselit ishte më e mira

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka vlerësuar se paraqitja e ish-kreu i PDK-së, Kadri Veselit, para dhomave të specializuara, ka qenë më e mira për Kosovën, raporton Front Online.

  Geci ka thënë se mbrojtja e ish-presidentit, Hashim Thaçi, duke e përmendur presidentin amerikan Joe Biden, nuk ka qenë relevante, ndërsa deklaratat e deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka qenë emocionale, por jo më e mirë se e Veselit.

  “I kam shikuar që të katërt. Mbrojtja më e mirë mu ka dok e Kadri Veselit, edhe prej Kosovës dhe vetës së tij. Nuk ka bërë ndonjë retorik apo patriotizëm”, ka thënë ai në Prime Time./Front Online/

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.