Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gaxherri fajëson opozitën që s’po kalon Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike: Po donë me qitë keq Qeverinë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besa Gaxheri ka fajësuar opozitën për mos votimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

  Në “Debat Plus”, Gaxheri ka thënë se përgjegjësi kanë që të gjithë që ky ligj akoma s’ka kaluar në lexim të dytë, derisa thekson se ky ligj është dashur kohë më parë të aprovohej.

  “Ne kemi gjetur që me këtë ligj t’u dilet në ndihmë qytetarëve, por tani jemi të ndarë si pozitë dhe opozitë. Gjithë kohën kemi pasur deputetë që janë izoluar si pasojë e COVID-19, Për çka s’po janë 61 vota. Përgjegjësinë e kemi të gjithë dhe duhet të mobilizohemi. Unë s’mundem me kuptua opozitën që po don me qitë keq Qeverinë. Por, ligji është dashtë të votohet dhe unë i ftoj ata që të votojnë këtë ligj. Ligji s’e obligon askë ta marrë Trustin. Krejt ai buxhet është orientuar qoftë në arsim, shëndetësi e komuna”, ka thënë Gaxherri.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme19 Mars 2023
  Prerja ilegale e pyjeve po shënon rritje ndër vite. prerja nga Ministria e Bujqësisë kanë thënë se prej shkaqeve që po qojnë...
  Lajme19 Mars 2023
  Sekretari Blinken vlerëson marrëveshjen Kosovë-Serbi si hap kyç drejt anëtarësimit në BE dhe përparimit ekonomik. Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e...
  Lajme19 Mars 2023
  E dikur një ish sekretar i ministrisë së Shëndetësisë Pleurat Sejdiu, që sot është kryetar i Odës së Mjekëve të Kosovës, nuk...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.