×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi: Zgjerohen lagjet e Prishtinës që kanë banorë të prekur me COVID-19

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në Komunën e  Prishtinës sot janë paraqitur 42 raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se këto 42 raste pozitive vijnë në bazë të 89 testeve të realizuara.

  Gashi thotë se këto raste janë të ditëve paraprake.

  “Kemi ende mostra që janë dërguar dhe nuk na është kumtuar rezultati. Gjatë ditës së sotme janë marrë rreth 100 mostra”, tha ai.

  Gashi thotë se tashmë persona me COVID-19 kemi në 15 lagje të Prishtinës dhe në dy fshatra, Hajvalia dhe Barileva.

   

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Duke folur për Pavarësinë e Shqipërisë, historiani Jusuf Buxhovi ka përmendur edhe Ibrahim Rugovën. Ai thotë se roli i Rugovës është dashur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Maxhunaj. Këtë për Front Online e ka...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Në festën e 28 Nëntorit, është inauguruar në qendër të Gjilanit, shtatorja e tribunit të kombit, Ramiz Cërnica. Nën përkujdesjen e kryetarit...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të bëjë homazhë në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz në orën 18:30. “Kryeministri i...
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.