[wp-story]

Lajme

Gashi për Ministrinë e Kulturës: Është në dorën e VV-së se cilën ministri do t’ua japë komuniteteve

Gashi për Ministrinë e Kulturës: Është në dorën e VV-së se cilën ministri do t’ua japë komuniteteve
23:49 | 17 Dhjetor 2019

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se formula për ndarjen e ministrive në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe partisë që drejton Isa Mustafa është propozuar nga Albin Kurti.

“LDK-së i ka rënë shorti të zgjedh e para”, është shprehur ai, duke theksuar se nuk e kanë pasur mundësinë që ta zgjedhin Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

“Kurse LVV ‘de facto’ i ka shtatë ministri sepse do të negociojë me komunitetet se cilën ministri t’ua japë. Është në dorën e LVV-së se cilën ministri do t’ua jap komuniteteve. MKRS është ndër ministritë më të rëndësishme”.

Ai në Zona B ka pohuar se Kosova mund të bëhet me Qeveri të re para 31 dhjetorit./Front Online/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera