Lajme

Gashi pas publikimit të pamjeve: Nuk kam pasur asnjë kontakt fizik me deputetin e VV-së

Gashi pas publikimit të pamjeve: Nuk kam pasur asnjë kontakt fizik me deputetin e VV-së
23:05 | 29 Korrik 2020

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka reaguar edhe një herë lidhur me ngjarjen e djeshme pas mbledhjes së Komisionit të Punëve të Jashtme.

Gashi ka thënë se megjithëse vlerësoi se dje përmes konferencës kishte sqaruar pozicionin e tij, publikimi i sotëm i video-s dhe interpretimi rreth saj duket se ka shkaktuar konfuzion.

“Unë nuk kam qenë i përfshirë në debatin në mbledhjen e komisionit, dhe as në diskutimin pasues në korridor. Në videon e publikuar (shih disa nga imazhet) është më se e qartë që unë kam distancë të madhe fizike me palet debatuese dhe nuk kam në asnjë formë kontakt fizik me deputetin e VV-së – përveç disa sekonda kur unë jam përpjekë me bë distancen fizike në mes të diskutantëve deputet ne korridor”, ka shkruar Gashi.

Gashi ka kërkuar nga medium i cili ka publikuar pamjet që t’i trajtojnë lajmet me profesionalizëm lidhur me këtë çështje.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera