×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi: Në Prishtinë janë 1,505 raste aktive me coronavirus

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Nga 20 marsi kur në Prishtinë janë paraqitur dy rastet e para me coronavirus, sot kryeqyteti numëron 3,380 të infektuar.

  Lajmin e ka konfirmuar për RTV Dukagjinin, Bujar Gashi duke dhënë statistikat për numrin e rasteve aktive dhe atyre të shëruarve.

  “Në momentin që po flasim në Prishtinë janë rreth 1,505 raste aktive me coronavirus ndërsa 1,849 të tjerë janë të shëruar” ka deklaruar Gashi.

  Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi thotë se komuna u ka dhënë asistencë rasteve pozitive që janë izoluara.

  “Kur e tërë familja ka qenë e izoluar u është ofruar ndihmë në furnizimin me ushqime, ilaçe dhe eventualisht ndihmë mjekësore nëse kanë pasur nevojë”.

  Gashi thotë se në ditët në vijim sigurisht se do të ketë rezultatet në rënien e të prekurve me coronavirus, por thotë se pushimet masive që janë bërë në bregdet duke mos bartur maska kanë ndikuar në zbehjen e masave që janë marrë në Kosovë.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Analisti Arjan Curri ka deklaruar se Prokuroria e Kosovës po dyshon se një lidhje jashtëmartesore mund të ketë qenë një ndër shkaqet...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Deputetja nga radhët e partisë Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se dhuna në familje, e sidomos ndaj gruas, është dukuri që po...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk ka mundur të marrë pjesë në rivarrimin e Liridona...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.