Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi ftohet në Elysee: Gjest i rrallë nga Macron, simbol i miqësisë ndërmjet dy vendeve tona

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi ishte i pranishëm në Pallatin Élysée kur Presidenti Macron pati një videokonferencë me Kryeministrin Hoti.

  Gashi thotë se ftesa që Macron ia bëri ishte nder për të dhe simbol i miqësisë ndërmjet dy vendeve.

  “E falënderova në emër të Kosovës për këtë mikpritje të ngrohtë. Ky gjest i rrallë nga Presidenti Macron është simbol i miqësisë ndërmjet dy vendeve tona”.

  Ambasadori Gashi thotë se Franca ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën në avancimin e vlerave të përbashkëta demokratike e perëndimore.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Lajme26 Mars 2023
  Suzana Grubjeshiq ka dhënë qëndrimin e saj sa i përket Propozimit Evropian dhe në veçanti mbështetjes së madhe që po i jep...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli ka bërë një gabim qesharak në rrjetet sociale, duke uruar fitoren e kombëtares së Kosovës ndaj...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.