×
 • Sport
 • Sport

  Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Ish-mbrojtësi i Manchester Unitedit, Gary Neville, vazhdon të mbështesë Arsenalin në garën për fituar titullin e Ligës Premier League këtë sezon, si pjesë e parashikimit të tij. Kjo vjen pasi Topçinjtë humbën pikë gjatë fundjavës në derbin ndaj Tottenham Hotspur.

  Arsenali u pengua nga Tottenham në Ligën Premier të dielën, duke barazuar 2-2, pavarësisht se ishte dy herë në epërsi në ndeshjen e luajtur në Emirates.

  Topçinjtë tani janë gjashtë pikë prapa Manchester Cityt në tabelën e ligës, me skuadrën e Pep Guardiolës që ka fituar të gjashtë ndeshjet e sezonit të ri deri më tani.

  Pavarësisht kësaj, Neville ende e mbështet Arsenalin, madje duke shkuar aq larg sa të pretendojë se mund të fitojë Ligën Premier këtë sezon.

  “Sezonin e kaluar, unë mendoj se Arsenali dëshmoi se të gjithë e kishin gabim me sa afër u afruan, dhe ata po i bënin presion Cityt deri në fund”, ka thënë fillimisht Neville për Sky Sports.

  “Arsenali, mendoj se i shoh ata si fitues të titullit këtë sezon, që është një parashikim ambicioz”.

  “Thjesht ndjej se ka diçka këtu. Ata nuk pranojnë gola dhe kanë pasur vetëm 10 goditje në portën kundër tyre këtë sezon”, përfundoi legjenda e Manchester Unitedit. /Telegrafi/

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë sot miratuam Strategjinë e re të Sigurisë Kombëtare, e hartuar nga një grup pune...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Buci ka folur mbi relacionin aktual që ka me Santianën. Në një bisedë me Besin, Shqipen...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, ka bërë rrëmujë, teksa i ka gjuajtur në pishinë rrobat e Ganiut e të Bleros. Por,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.