Sport

Futbollisti kosovar rezulton pozitiv me koronavirus në Zvicër

Futbollisti kosovar rezulton pozitiv me koronavirus në Zvicër
14:19 | 10 Korrik 2020

Mbrojtësi dardan Mirlind Kryeziu ka rezultuar pozitiv me virusin COVID19.

Ky njëherë është edhe rasti i parë me virus në futbollin zviceran, saktësisht në skuadrën e Zurichit.

Që nga paraqitja e simptomave të para, ai nuk ka qenë pjesë e stërvitjeve dhe është momentalisht në izolim.

Pjesa tjetër e skuadrës FC Zurich, ku bëjnë pjesë edhe Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu do të testohet sot.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera