Sport

Futbollisti i i Hertha Berlinit i thotë “po” Kosovës

Futbollisti i i Hertha Berlinit i thotë “po” Kosovës
12:35 | 14 Qershor 2021

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi bashkë me nënkryetarin e parë të FFK-së, Agim Dibranin sot pritën në takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon në Gjermani.

17-vjeçari, i cili aktualisht luan te Hertha BSC U17, i është përgjigjur pozitivisht Kosovës, njofton FFK-ja, përcjell FrontOnline.

Mesfushori Ajvazi shumë shpejtë do t’i bashkohet Kombëtares U19 për të dhënë kontributin e tij në fushën e blertë.

Dioni u shpreh i lumtur që do t’i bashkohet Kosovës dhe shprehu gatishmërinë për të dhënë maksimumin.

Presidenti i FFK-së, Ademi në shenjë mirëseardhjeje i dhuroi fanellën e re të Kosovës dhe i uroi shumë suksese.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera