[wp-story]

Lajme

Fushë-Kosova, Drenasi dhe Prishtina mbeten pa ujë për Vit të Ri

Fushë-Kosova, Drenasi dhe Prishtina mbeten pa ujë për Vit të Ri
14:34 | 31 Dhjetor 2020

KRU Prishtina ka njoftuar se në Fushë Kosovë, Drenas dhe lagjen “Kalabria” në Prishtinë, ka probleme me furnizim me ujë të pijshëm.

Sipas KRU Prishtinës arsyeja është turbullimi i ujit që është shkaktuar në kanalin e Ibrit, për shkak të reshjeve të shiut ditëve të fundit dhe pamundësia që të trajtohet uji.

“Jemi duke e bërë të pamundurën që të rregullohet sa më shpejtë edhe pse kjo është çështje e natyrës dhe që nuk është shkaktar faktori njeri”, thuhet nga KRU Prishtina, që njëherit u ka kërkuar falje konsumatorëve të zonave të prekura./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera