Lajme

Ftohtë edhe ditët e ardhshme, temperaturat deri në -10 gradë Celsius

Ftohtë edhe ditët e ardhshme, temperaturat deri në -10 gradë Celsius
20:03 | 25 Janar 2022

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të vazhdojë të mbajë mot i ftohtë dhe i vranët me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës masat e ajrit me origjinë polare janë duke u zhvendosur drejt lindjes duke krijuar mundësi për zbutjen e acarit të ditëve të fundit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus 10 deri minus 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera