Vip

Fshehtësitë e bukurisë së Eva Mendes: Si arrin të duket kaq e re

Fshehtësitë e bukurisë së Eva Mendes: Si arrin të duket kaq e re
16:25 | 31 Korrik 2021

Eva Mendes ka rutina të veçanta në fushën e bukurisë dhe kujdesit të fytyrës. Nuk bëhet fjalë për trajtime kozmetike agresive, por ajo përdor preparate natyrale nga kuzhina, transmeton FrontOnline.

Për ta mbajtur lëkurën e saj të hidratuar, Eva përdor vaj kokosi, por beson se uji është shumë i rëndësishëm: ‘Hidratimi, si jashtë ashtu edhe brenda, është shumë i rëndësishëm, kështu që përpiqem të pi sa më shumë lëngje gjatë ditës’, shtoi Eva për “Glam UK”.

Ajo vendos ushqime të caktuara në fytyrë dhe praktikon të bëjë maskat e saj të fytyrës: “Përveç vajit të kokosit, nëse fytyra ime duket këmbëngulëse, uji me akull është zgjidhja, lahem me të”, tha ajo./FrontOnline/

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera