Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Franca zgjat bllokimin kombëtar

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Qeveria ka vendosur t’i mbajë të pandryshuara rregullat e bllokimit të paktën edhe për 15 ditët e ardhshme, njoftoi sot në mbrëmje kryeministri francez, Jean Castex, duke theksuar se të ashtuquajturat dyqane jothelbësore do të vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura.

  “Të dhënat në spitale vazhdojnë të rriten, autoritetet janë të detyruara të marrin masa të reja”, tha ai para gazetarëve,

  “Në Francë, po regjistrojmë një shtrim në spital çdo 30 sekonda dhe një pranim në kujdes intensiv çdo tre minuta”, vuri në dukje Castex, raporton ATSh.

  Për të qetësuar zemërimin e tregtarëve, Castex sqaroi se, nëse e lejon situata, do të ketë një “lehtësim” të mundshëm në disa aktivitete tregtare, por jo për baret, restorantet dhe palestra, duke filluar nga 1 dhjetori

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Mediat britanike kanë publikuar një foto interesante të një personi që po qëndron mbi çati, derisa Policia gjendet në dritare duke kontrolluar...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Të rinjtë në Shqipëri, janë foksuar tek profesioniet që lidhen me teknologjinë. Ekspertët e IT-së, thonë se kjo fushë po dominohet nga grupmosha...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një grua nga Karolina e Veriut kishte një minierë antike ari të fshehur në një grumbull veshjesh të vjetra për më shumë...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.