Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Franca ndëshkon shkelësit e izolimit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia franceze ka ashpërsuar kontrollet nëpër të gjithë Parisin në ditën kur Franca ka hyrë në javën e tretë të izolimit total për të parandaluar përhapjen e madhe të koronavirusit.

  Policia ka bërë kontrolle rrugore për t’u siguruar se njerëzit po u binden urdhrave të rrepta. Këto kontrolle policore kanë nisur pas raportimeve se autoritetet nuk ishin të ashpra sa duhet në izolimin e parë nga pandemia gjatë muajve mars dhe prill.

  Të gjithë francezët që nuk kanë leje për të dalë nga shtëpitë do të gjobiten me 135 euro. Vetëm të premten mbrëma, policia ka bastisur një lokal nate në të cilin gjendeshin 300 persona.

  Franca të shtunën ka regjistruar 32 mijë raste të reja brenda 24 orëve, ndërkaq numri total i të infektuarve ka arritur në 1 milion e 900 mijë raste. Deri më tani më shumë se 44 mijë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Francë.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Të tjera
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një pritje për nder të 24-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, tha se “askush nuk...
  Lajme24 Mars 2023
  Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pasi sot Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Zëdhënësi i Vetëvendosjes,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.