×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Fotografuan shtëpinë e Erdogan, arrestohet çifti izraelit

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Burrë e grua nga Izraeli u arrestuan nga forcat e sigurisë në Stamboll pasi fotografuan rezidencën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan.

  Çifti i të sapomartuarve tashmë është vënë nën akuzë për “spiunazh politik dhe ushtarak”. Bashkë me ta është arrestuar edhe një shtetas turk.

  Arrestimi erdhi pas njoftimit të autoriteteve nga një punonjës i cili punon në kullën e radios televizive Camlica në anën aziatike të Stambollit.

  Pak ditë më parë, autoritetet ndaluan dhjetëra persona të tjerë të cilët kishin hedhur dyshime në rrjetet sociale për gjendjen shëndetësore të presidentit Erdogan.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.