×
 • Sport
 • Sport

  Formacioni startues: Sylvinho me ndryshime në 11-she, Daku starton ndaj Ishujve Faroe

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Kombëtarja shqiptare ka publikuar formacionin startuese për ndeshjen kualifikuese kundër Ishujve Faroe.

  Shqipëria dhe Ishujt Faroe takohen sonte në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, me fillim nga ora 20:45.

  Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka bërë ndryshime të shumta në 11-shen startuese.

  Sulmuesi nga Gjilani, Mirlind Daku do të startojë nga fillimi për kuqezinjtë në krye të sulmit.

  Shqipëria ka siguruar pak ditë më parë pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian, andaj ndeshja ndaj Ishujve Faroe më shumë do të jetë festive.

  Vlen të përmendet se Shqipërisë i nevojitet vetëm një pikë të mbyll kampanjën kualifikuese në vendin e parë në Grupin E.

  Formacioni zyrtar i Shqipërisë:

  Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj, Asllani, Bare, Uzuni, Bajrami, Asani, Daku./Lajmi.net/

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Sport04 Dhjetor 2023
  Presidenti i FFK-së, Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.