Sport

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë, ndryshime të theksuara nga Reja

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë, ndryshime të theksuara nga Reja
19:24 | 27 Shtator 2022

Përpos Kosovës, sonte në fushën e gjelbër do të paraqitet edhe Kombëtarja e Shqipërisë, raporton FrontOnline.

Kuqezinjtë e Edi Rejës do ta luajnë sonte ndeshjen e fundit për këtë edicion në Ligën e Kombeve.

Në kuadër të Ligës B, grupi 2, Shqipëria do të ndeshet në shtëpi me Islandën.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë nga ora 20:45.

Trajnerët e dy skuadrave tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Pas tri ndeshjeve, Shqipëria ka një pikë të tubuar në vendin e tretë.

Kurse, Islanda është në vendin e dytë me tre sosh./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera