Sport

Formacionet zyrtare: Prishtina – Drita

Formacionet zyrtare: Prishtina – Drita
18:11 | 28 Shtator 2022

Prishtina dhe Drita kanë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen klasike të futbollit të Kosovës.

Përballja që i takoi javës së tretë kampionale e cila ishte shtyrë luhet sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim nga ora 19:00.

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi dhe ai i Dritës, Ardian Nuhiu kanë vendosur për 11-shet më të mira që kanë në dispozicion për ta nisur këtë takim.

Prishtina dhe Drita synojnë vetëm fitoren sonte, derisa dy tifozeritë kanë paralajmëruar përkrahje të madhe për skuadrat në fushë.

FORMACIONET ZYRTARE:

PRISHTINA: Nika, Belica, Mici, Bytyqi, Useini, Pefqeli, Gashi, Kryeziu, Krasniqi, Hoti, Uka.

DRITA: Maloku, Limani, Vitija, Broja, Namani, Baftiu, Azjeraj, Blakqori, Bardhoku, Simonovski, Kryeziu.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera