Sport

Formacionet zyrtare: Kosova kërkon vendin e dytë në grup, synon fitore ndaj Qipros

Formacionet zyrtare: Kosova kërkon vendin e dytë në grup, synon fitore ndaj Qipros
19:20 | 27 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës do ta luajë sonte ndeshjen e fundit në Ligën e Kombeve për këtë edicion, shkruan FrontOnline.

Në kuadër të Ligës C, grupi 2, “Dardanët” do ta zhvillojnë sonte një ndeshje tejet interesante.

Djelmoshat e Alain Giresset janë nikoqirë të Qipros.

Ndeshja në fjalë do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 20:45.

Më shumë se një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Kosova: Ujkani, Hadergjonaj, Rrahmani, Kryeziu, Rrudhani, Muslija, Fazliji, Celina, Rashani, Zeneli, Muriqi

Qipro: Panayl, Ioannou, Katelaris, Roberge, Andreou, Kyrlakou, Artymatas, Kastanos, Lolzou, Tzionis, Sotiriou.

Pas pesë ndeshjeve, Kosova zë vendin e dytë në grup me gjashtë pikë.

Kurse, Qipro është e fundit në tabelë me pesë sosh./FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera