Kupa e Botës

Formacionet zyrtare: Korea e Jugut – Gana

Formacionet zyrtare: Korea e Jugut – Gana
12:56 | 28 Nëntor 2022

Në kuadër të grupit H në Kupën e Botës “Katar 2022”, Ghana do të përballet sot me Korenë e Jugut në “Education City Stadium”, raporton FrontOnline.

Kombëtarja afrikane e nisi këtë botëror me humbje 3:2 nga Portugalia, derisa sot kërkojnë rikthimin te fitorja.

Nga ana tjetër, Korea e Jugut barazoi pa gola me Uruguain në ndeshjen e parë dhe poashtu sot kërkon tre pikët e para.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja kombëtareve kanë publikuar formacionet zyrtare.

Korea e Jugut: Kim Seung-Yu; Kim Jin-Su, Min Jae, Woo-Young, Kim Moon; Hwang Inbeom, Young-Gwon, Jeong Wooy; Chang-Hoon, Son Heung-Min, Cho Gue-Sung

Gana: Ati Zigi; Lamptey, Salisu, Amartey, Mensah; Abdul Samed, Partey, Kudus; A.Ayew, J.Ayew, Iñaki Williams./FrontOnline/

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera