×
 • Sport
 • Sport

  Formacionet zyrtare: Juventus – Milan

  FrontOnline
  28 Maj 2023

  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit.

  Zonja e Vjetër pozicionohet në vend të shtatë në tabelë dhe dëshiron të ngritet në renditje për t’u kualifikuar në Ligën e Evropës, ndërkohë që matematikisht mbetet në garë edhe për top-katërshe.

  Rossonerët janë në vend të katërt dhe do t’u mjaftonte barazimi për ta siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

  Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Stefano Pioli i kanë caktuar skuadrat, të cilat do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

  Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria, Kean, Chiesa.

  Formacioni startues i Milanit: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Krunic, Tonali; Messias, Diaz, Leao; Giroud.

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Sport03 Tetor 2023
  Ballkani është duke u bërë gati për sfidën ndaj Dinamo Zagrebit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. Therandasit...
  Sport03 Tetor 2023
  Me fillim orej orës 21:00 luhet edhe gjashtl ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester United luajnë me Galatasaray në kuadër...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës. “Policia...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë që sulmi terrorist i 24 shtatorit mund të jetë i vetmi nga Serbia....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.