Kupa e Botës

Formacionet zyrtare: Holanda – Argjentina

Formacionet zyrtare: Holanda – Argjentina
19:05 | 09 Dhjetor 2022

Çerekfinalja e Kupës së Botës që premton spektakël do të zhvillohet sonte në “Lusail Iconic Stadium”, kur Holanda ndeshet me Argjentinën, shkruan FrontOnline.

Djelmoshat e Louis van Gaalit eliminuan ShBA-të 3:1 për ta zënë një vend në këtë fazë, teksa Argjentina mundi Australinë 2:1 për të vazhduar rrugën drejt triumfit.

Memphis Depay celebrates scoring for the Netherlands against the USA on December 3, 2022

Holanda e ka arritur çerekfinalen në katër botëroret e fundit, derisa gjysmëfinalen në edicionet 2010 dhe 2014.

Argentina's Lionel Messi celebrates scoring against Australia at the World Cup on December 3, 2022

Nga ana tjetër, Argjentina në krye me Leo Messi dështoi ta fitojë botërorin në vitin 2014 kur u mund në finale nga Gjermania, derisa sivjet e ka këtë qëllim për të triumfuar.

Formacionet zyrtare:

Holanda: Noppert; Dumfries, Timber, van Dijk, Ake, Blind; de Roon, de Jong; Gakpo, Bergwijn, Depay

Argjentina: E.Martinez; Molina, Romero, Otamendi, L.Martinez, Acuna; De Paul, Fernandez, Mac Allister; Messi, Alvarez./FrontOnline/

 

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera