Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Formacionet zyrtare: Anglia – Ukraina

  FrontOnline
  26 Mars 2023

  Anglia do të përballet ndaj Ukrainës në ndeshjen e dytë në kuadër t kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

  “Tre Luanët” vijnë pas një fitore ndaj Italisë ndërsa sonte synojnë fitoren e tyre të dytë, shkruan FrontOnline.

  Ndeshja do të zhvillohet në ora 18:00 në stadiumin “Wembley”, ndërsa tani janë publikuar formacionet zyrtare.

  Formacionet zyrtare:

  Anglisa: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Chilwell; Henderson, Bellingham, Rice; Saka, Kane, Maddison.

  Ukraina: Trubin; Karavaev, Matviyenko, Svatok, Mykolenko; Malinovskyi, Stepanenko, Zinchenko; Sudakov, Yaremchuk, Mudryk.

  /FrontOnline/

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Sport29 Maj 2023
  Luciano Spalletti ka konfirmuar se do të largohet nga posti i trajnerit të Napolit në fund të sezonit dhe se ai synon...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.