Euro2020

Formacionet zyrtare: Angli – Kroaci

Formacionet zyrtare: Angli – Kroaci
13:53 | 13 Qershor 2021

Anglia dhe Kroacia do të përballen sot në kryendeshjen e ditës në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Në “Wembley”, “Tre Luanët” janë nikoqirë të Kroacisë në kuadër të grupit D, shkruan FrontOnline.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Angli: Pickford, Walker, Stones, Mings, Trippier, Phillips, Rice, Mount, Foden, Kane, Sterling

Kroaci: Livaković; Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol; Brozović, Modrić, Kovačić; Rebić, Perišić, Kramarić.

/FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera