Auto

Ford Mustang GT California Special & Mustang Stealth Edition

Ford Mustang GT California Special & Mustang Stealth Edition
14:01 | 12 Tetor 2021

Ford ka prezantuar modelin Mustang GT California Special për vitin e modelit 2022 (Coupe 2022 Mustang GT Premium dhe kabrioleti shërbeu si bazë).

Ky emër u shfaq për herë të parë në 1968 kur Ford ofroi një paketë estetike të frymëzuar nga prototipi Shelby GT i vitit 1967 për Mustang origjinal.

2022 Mustang GT California Special vjen me motor 5.0 litra V8 dhe 460HP, spoiler më të madh para, rrota unike 19 inç, skarë të zezë të përparme, shirit anësor, shenja “GT / CS”, frena Brembo, pezullim i modifikuar, diferencial Torsen, ulëse me ” Logo GT / CS dhe qepjet e kuqe të kundërta, dyshekët “GT / CS” …

Paleta përfshin ngjyrat Atlas Blue, Gri të karbonizuar, Cyber ​​Orange, Dark Matter, Grabber Blue Metalic, Silver Iconic, Rapid Red, Shadow Black dhe Oxford White

Ekziston edhe Ford Mustang Stealth Edition 2022 (baza është Mustang EcoBoost Premium me 310 kuaj fuqi), me rrota aliazh prej 19 inç Ebony Black, shenja dhe pasqyra të errëta, një spoiler të pasmë, mbulesa të reja LED në pjesën e pasme dhe një përfundim mat për logon në panelin e përparmë dhe pragjet me ndriçim.

2022 Ford Mustang Stealth Edition do të dalë në shitje më vonë këtë vit, në këto ngjyra: Carbonized Gray, Shadow Black, Atlas Blue i Dark Matter./FrontOnline/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera